img

W zależności od ciężaru budynku i nośności gruntów wykonujemy fundamenty konwencjonalne lub stosujemy ekonomiczne fundamenty punktowe oraz żwirowe. Są to rozwiązania optymalne dla biobudownictwa: nieskomplikowane w wykonaniu, dostosowane do... więcej »

img

Konstrukcja nośna to najczęściej szkielet z drewna sosnowego. Jego budowa powinna uwzględniać rodzaj materiału przewidzianego do wypełnienia ścian. Konstrukcja jest istotnym czynnikiem rzutującym na czasochłonność dalszych prac jak i na końcową... więcej »

img

Wznosimy z naturalnych materiałów przegrody zróżnicowane pod względem nośności, ciężaru, izolacyjności, czasu schnięcia i czasochłonności wykonania. Rodzaj przegrody dobierany jest indywidualnie i uzależniony może być          m.in. od miejsca wykonania... więcej »

img

Obok rozwiązań konwencjonalnych stosujemy naturalne pokrycia dachowe w postaci wióra osikowego i strzech. Wiór osikowy to regionalny wyrób budowlany, który może być oznaczony znakiem budowlanym. Obiekty z niego wykonane mogą klasyfikować się jako... więcej »

img

Dla sprawnego funkcjonowania budynku niezbędne jest, by instalacje tworzyły z nim harmonijną całość. Uwzględniać powinny jego lokalizację, charakterystykę technologiczną, ale przede wszystkim komfort i oszczędność użytkowania. Dlatego polecamy instalacje... więcej »

img

Tworzenie zdrowych i komfortowych wnętrz to nasz priorytet. Dlatego stosujemy tynki, farby i oleje wyłącznie z naturalnych składników. Wykorzystujemy surowce organiczne, jak słoma, trzcina, włókna lnu   i konopi, oraz minerały, przede wszystkim surową, niewypalaną glinę... więcej »