Dach

image post

Obok rozwiązań konwencjonalnych stosujemy naturalne pokrycia dachowe w postaci wióra osikowego i strzech. Wiór osikowy to regionalny wyrób budowlany, który może być oznaczony znakiem budowlanym. Obiekty z niego wykonane mogą klasyfikować się jako odporne na działanie ognia zewnętrznego - nierozprzestrzeniające ognia. Tradycja krycia dachów wiórem osikowym jest wciąż rozpowszechniona w północno-wschodniej Polsce. To właśnie stamtąd czerpiemy najlepszy materiał i wiedzę niezbędną do tworzenia trwałych i szlachetnie wyglądających dachów z wióra.

Strzecha słomiana i trzcinowa to sposób na oryginalny i ciepły dach. Strzechy w SIBA biohabitat wykonuje kaszubski rzemieślnik budowlany, którego rodzina od pokoleń zajmuję się strzecharstwem.

Dobór odpowiedniego pokrycia może być uzależniony od stopnia pochylenia dachu czy odległości do działki sąsiadującej. W przypadku małych pochyłości odpowiednim rozwiązaniem jest dach zielony. Już wkrótce nasza oferta zostanie poszerzona również o tą technologię.